יועץ בטיחות אש

צור עימנו קשר

בטיחות אש הוא נושא מפתח בכל תהליך של רישוי עסק ולא בכדי. הסיבה המרכזית שבגינה קיימות יחסית מעט תאונות אש בבתי עסק ומבני ציבור היא, המידה בה מקפידות הרשויות על נושא זה כחלק מתהליך רישוי עסקים. ייעוץ בטיחות אש הוא הרכיב המקצועי בו צריך להיעזר כל בעל עסק או מנהל מתחם על מנת להבטיח את עמידת המבנה בהוראות בטיחות האש ולא רק בכדי לדעת מה נדרש בכדי להבטיח רמה גבוהה של בטיחות אש, אלא גם לצורך קבלת האישורים הנדרשים מטעם הרשויות.

 

יועץ בטיחות אש – מי מספק את השירות?

שירותי יעוץ בטיחות אש מסופקים היום על ידי גורמים מקצועיים, שכוללים יועצים פרטיים וחברות בטיחות המספקות ייעוץ בטיחות בתחומים רבים ומגוונים ובכלל זה גם בתחום בטיחות אש. בבחירת יועץ בטיחות באש, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא כי מדובר ביועץ מורשה שהוסמך לכך על ידי רשות כיבוי והצלה ועובד תחת רישיון מטעמה. רישוי זה חשוב לא רק כדי להבטיח את התוקף של כל האישורים שתידרשו להם מידיו של אותו יועץ, אלא כדי להבטיח את הדבר החשוב באמת – שהמבנה שלכם אכן כולל בתוכו את כל האלמנטים הנדרשים על מנת להבטיח את רמת בטיחות האש הגבוהה ביותר.

 

האם היועץ צריך להיות מהנדס?

התשובה היא כן, על סמך זה, מאשר רשות הכבאות למהנדסים בתחום לבצע תכנון מערכות , סיקרי סיכונים ובדיקות מערכות בטיחות אש -אינטגרציה. ככלל, מהנדס בטיחות אש הוא מהנדס כימיה , חשמל ,בניין או אדריכל שעברו הכשרה מקצועית והסמכה ייעודית בתחום של בטיחות אש. מהנדסים אלה הם אנשי המקצוע המעורבים בתהליכי התכנון של מפעלים, מחסנים, מבני מגורים, מבני ציבור ובתי עסק, אך מספקים גם שירותי ייעוץ בטיחות אש לצורך רישוי ובכלל. אם אתם בונים מבנה חדש, במיוחד אם המבנה מיועד לתפקד כמבנה ציבור או כמבנה תעשייתי שבו יאוחסנו או ישהו חומרים מסוכנים, אתם בהחלט חייבים לערב בתהליך התכנון מהנדס בטיחות אש המורשה על ידי רשות הכבאות. יחד עם זאת, כל איש מקצוע שהוסמך בתור יועץ בטיחות אש יכול לספק לכם את הערך לו אתם זקוקים, הן ברמה של הידע המקצועי בתכנון מערכות גילוי אש וכיבוי אש והן ברמה של האישורים הרגולטוריים הנדרשים לכם על מנת לקבל את האישור הסופי בצורת טופס 4 או רישיון עסק. חשוב רק לוודא את ההסמכה והרישוי ולא פחות מכך, את המוניטין והרמה המקצועית של היועץ.

חברת כימיק הנדסה ובטיחות בע"מ היא חברה ותיקה המציעה מגוון רחב של שירותי ייעוץ, תכנון, הדרכה ורגולציה בתחומי הבטיחות, ההנדסה, התעשייה והאדריכלות. בחברת כימיק הנדסה ובטיחות תוכלו למצוא צוות מקצועי של יועצי בטיחות אש, חלקם בעלי מעמד של מהנדס בטיחות אש, העומדים לרשותכם בכדי להבטיח מקסימום בטיחות ומינימום זמן לאישור רגולטורי לעסק או למבנה. לפרטים נוספים והזמנת שירות, צרו קשר עוד היום בטלפון 03-9303814 ונשמח לעמוד לרשותכם.

דילוג לתוכן